Białystok

Białystok

Wały napędowe i wały Kardana – Białystok

Chcesz naprawić wał napędowy? W Białymstoku zrobisz to bez problemu. Pracują tu specjaliści, którzy posiadają specjalistyczny sprzęt i wiedzę, aby naprawić wał kardana oraz wymienić jego części lub wykonać zupełnie nowy wał.
Białystok jako miasto i miejsce do życia wielu ludziom kojarzy się negatywnie. Położenie na „wschodniej ścianie” Polski i co jest z tym związane przypisane określenie „Polski B” nie zachęca pozytywnie. Miasto Białystok jednak od 2008 roku walczy o zmianę tego wizerunku i idzie mu to całkiem nieźle, bowiem wizerunek tego regionu z roku na rok się poprawia. Białystok buduje pozytywną markę z hasłem przewodnim: „Wschodzący Białystok”, dzięki której miasto powoli wychodzi z zaścianka i jest postrzegane bardziej pozytywnie, jako najważniejsze miasto wzdłuż wschodniej granicy kraju. Czytaj więcej

Położenie Białegostoku zachęca także do inwestowania na tych terenach. Bliskie sąsiedztwo Białorusi, Litwy i Rosji nie pozostało dla miasta czynnikiem obojętnym. Żyją tu ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości co miało znaczący wpływ na tutejszą kulturę i historię, ale także na gospodarkę.

Cały czas rozwija się handel ze wschodem, wspierany przez Centrum Promocji Rynku Wschodniego. Białystok jest też dużym ośrodkiem przemysłu włókienniczego i elektromaszynowego (elektroniczny, maszynowy i metalowy), to tutaj bez problemu znajdziesz firmę, która naprawi dla Ciebie wał kardana lub zrobi nowy wał napędowy na specjalne zamówienie. Dobrze działa tu też przemysł drzewny, spożywczy (największy w Polsce Polmos), materiałów budowlanych, jest tu też huta szkła oraz elektrociepłownia.

W Białymstoku warto też studiować. Wysoki poziom wykształcenia zapewni najstarsza uczelnia, którą jest Uniwersytet Medyczny. Zarządza on dwoma szpitalami klinicznymi i może pochwalić się znakomitym ośrodkiem leczenia niepłodności i pierwszym w Polsce zapłodnieniem in vitro. W 1964 roku powstała z kolei Politechnika, obecnie największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!