Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Wały napędowe i wały Kardana – Bielsko-Biała

Posiadasz samochód ciężarowy lub autobus i zepsuł Ci się wał napędowy? W Bielsku-Białej bez problemu znajdziesz firmę, która zaoferuje Ci jego wymianę lub naprawę oraz zrobi nowy wał kardana na zamówienie, również do aut osobowych czy pojazdów szynowych. Bielsko-Biała to miasto powiatowe, położone na Śląsku, które jest stosunkowo młodym miastem, gdyż formalnie powstało dopiero w połowie XX wieku z połączenia Bielska oraz Białej. Biała to również rzeka przepływająca przez miasto, która jest prawym dopływem Wisły oraz granicą Śląska i Małopolski. Bielsko-Biała to przede wszystkim przyroda. Położenie miasta w Beskidach powoduje, że centrum miasta jest położone ponad 300 metrów nad poziomem morza. Czytaj więcej

Miasto otaczają wzgórza i lasy, doliny rzek i potoków, a nawet jaskinie. Bielsko-Biała leży także na Szlaku Architektury Drewnianej oraz Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to bardzo ciekawe miejsce dla wielu turystów, którzy chętnie i często odwiedzają ten teren.

W Bielsku-Białej od średniowiecza znacząco rozwijał się przemysł. Miasto zyskało nawet przydomek „miasta stu przemysłów” a także „śląskiego Manchesteru”. W szczególności rozwijał się tu handel, sukiennictwo, wyrób ceramiki oraz wyrób i sprzedaż alkoholi.
W wieku XX z kolei ważną rolę odegrał przemysł samochodowy, włókienniczy oraz elektromaszynowy. To tutaj specjaliści potrafią naprawić wały kardana i wyprodukować nowe wały napędowe. Po roku 1989 nastąpiła kilkuletnia zapaść gospodarcza, jednak po wejściu Polski do Unii Europejskiej miasto ponownie odżyło i dziś jest zaliczane do najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski, nastawione na przemysł maszynowy, samochodowy, włókienniczy, metalurgiczny, oraz spożywczy. Działają tu duże firmy o szerokim zasięgu, takie jak choćby Fiat Auto Poland czy Philips Lighting Bielsko.

Duży wpływ na tutejszy przemysł mieli też z pewnością tutejsi uczeni, którzy zajmują się badaniami naukowymi w Akademii Techniczno-Humanistycznej, które obejmują m.in. budowę i eksploatację maszyn, automatykę i robotykę, mechanikę, językoznawstwo, literaturoznawstwo, pedagogikę czy pielęgniarstwo.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!