Bydgoszcz

bydgoszcz

Wały napędowe i wały Kardana – Bydgoszcz

Potrzebujesz nietypowy wał napędowy i nie wiesz skąd go wziąć? W Bydgoszczy znajdziesz specjalistów, którzy nie tylko naprawią lub wymienią Twój wał na nowy, ale także zaprojektują i wykonają dla Ciebie nawet najbardziej skomplikowany wał kardana. Bydgoszcz jest jednym z największych polskich miast i jednocześnie największym ośrodkiem gospodarczym w województwie kujawsko-pomorskim. W porównaniu do innych wielkich miast Polski informacje o tym mieście nieco rzadziej pojawiają się w codziennych mediach. Dlatego też nie każdy wie, że Bydgoszcz leży aż nad dwiema rzekami: Brdą i Wisłą oraz nad Kanałem Bydgoskim, który wraz z zabytkowymi śluzami i jazami jest zaliczany do wartych zobaczenia obiektów turystycznych.  Czytaj więcej

Bydgoszcz zapewne wielu osobom kojarzy się z tramwajami, a także producentem tramwajów i wagonów kolejowych. To tutaj w połowie XIX wieku dotarła pierwsza linia kolejowa, przy której powstały Warsztaty Naprawcze Wschodniej Kolei, z których to rozwinęła się ta do dziś świetnie prosperująca firma. W zespołach napędowych transportu szynowego znaczącą rolę odgrywają wały napędowe.

Bydgoszcz ze względu na swe położenie ma bardzo rozwiniętą sieć dróg oraz całokształt transportu. Zarówno komunikacja miejska jak i dalekobieżna są na najwyższym poziomie i cały czas się rozwijają. Mieszkańcy mogą korzystać z transportu wodnego – Bydgoski tramwaj wodny, autobusowego i tramwajowego. Ponadto przez miasto przebiegają drogi ekspresowe, krajowe i wojewódzkie. Jest bardzo rozwinięty transport kolejowy ze wszystkimi większymi miastami Polski. Zaledwie 3,5 km od centrum Bydgoszczy znajduje się również Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.

W Bydgoszczy mamy nie tylko dobrze rozwinięty transport i znakomite firmy, ale i świetnych naukowców, którzy zdobywali wiedzę m.in. w najstarszym bydgoskim uniwersytecie, którym jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Oferuje on naukę na takich wydziałach jak na przykład: Inżynieria Mechaniczna, Telekomunikacja i Elektrotechnika czy też Instytut Matematyki i Fizyki. To tutaj szkolą się przyszli inżynierowie, którzy zaprojektują i wykonają nie tylko całe wały kardana, ale i poszczególne ich elementy.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!