Bytom

bytom

Wały napędowe i wały Kardana – Bytom

Prowadzisz firmę i musisz wstrzymać działalność przez zepsuty wał napędowy? W Bytomiu możesz szybko rozwiązać ten problem. Znajdziesz tu specjalistów, którzy naprawią Twój wał napędowy lub wymienią go na nowy, a także w razie potrzeby wykonają zupełnie nowy wał.
Bytom to miasto leżące na Górnym Śląsku, na wysokości 280–290 m n.p.m. Znaczną część powierzchni miasta zajmują lasy i rezerwaty leśne, a także nieczynne kamieniołomy oraz miejsca gniazdowania ptaków, nawet tych drapieżnych.
Początki Bytomia sięgają XI w., zachowany został układ urbanistyczny średniowiecznego miasta liczącego ponad 750 lat. Po II wojnie światowej zaistniała potrzeba wyburzenia części budynków, przez co dzisiejszy rynek jest dwa razy większy od tego, który istniał w średniowieczu.  Czytaj więcej

Bytom to także miasto akademickie, studiuje tu około 7 tys. studentów, na siedmiu uczelniach, m.in. na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na Wydziale Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego czy też na Wydziale Zamiejscowym Transportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Niegdyś w Bytomiu znaczący wpływ na przemysł i gospodarkę miały liczne kopalnie i huty, jednak do dnia dzisiejszego została tu tylko jedna kopalnia – Bobrek-Centrum, która należy do spółki Kompania Węglowa S.A. Dzisiaj jak w większości polskich miast pokopalnianych to handel jest jednym z najważniejszych filarów gospodarki Bytomia. Można powiedzieć, że centrum Bytomia to największa siedziba sprzedawców w gminie. Można kupić tu również nowe wały napędowe lub zmodyfikować wały kardana. Mieszkańcy Bytomia mają także do dyspozycji centra handlowe, największe z nich to Plejada, Agora, czy M1.
Bytom leży w dogodnej lokalizacji jeśli chodzi o transport, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych o charakterze regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym,
a także przy autostradzie A1, co daje dobre połączenie z miastami na kierunku północ-południe oraz Aglomeracji Górnośląskiej i ważnymi ośrodkami miejskimi w kraju, ale również z niedalekimi sąsiadami z zagranicy: Czechami, Słowacją, Niemcami i Ukrainą.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!