Chorzów

Chorzów

Wały napędowe i wały Kardana – Chorzów

Potrzebujesz nietypowy wał napędowy? W Chorzowie bez problemu znajdziesz firmę, która wykona dla Ciebie nowy wał kardana lub zmodyfikuje czy też naprawi istniejący wał.
Chorzów leży w województwie śląskim nad rzeką Rawą, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Tak jak w innych miastach śląskich, niegdyś również w Chorzowie działało kilka kopalni i hut, rozwijał się przemysł energetyczny i chemiczny. Jednak w wyniku długoletnich przemian gospodarczych część z zakładów zamknięto, a inne połączono. Do dzisiejszego dnia działają jedynie Zakłady Azotowe, Elektrociepłownia ELCHO Chorzów, Alstom Konstal specjalizujący się dzisiaj głównie w konstrukcjach taboru szynowego i Zakłady Chemiczne Hajduki.

Czytaj więcej

W Chorzowie działa też wiele małych i średnich przedsiębiorstw usługowych i handlowych. Można tu kupić nowe wały napędowe czy też części zamienne do wałów kardana. W Chorzowie niegdyś dużą rolę odgrywały tramwaje, które stanowiły połączenie między miastami. Jednak po blisko stu latach zlikwidowano jedną z linii łączących między innymi Chorzów z Siemianowicami i zastąpiono je autobusami. Jednak tramwaje można po dziś dzień zobaczyć w samym centrum miasta, na głównym deptaku przy ulicy Wolności. Jedną

z zajezdni natomiast przekształcono na warsztat naprawczy, w którym specjaliści z pewnością naprawiają m.in. wały napędowe.
Chorzów może pochwalić się Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka. Jest to miejsce bardzo rozległe, zajmujące około 600 ha powierzchni i zaliczane do jednego z największych parków miejskich w Europie. Nazywany jest potocznie zielonymi płucami Górnego Śląska. Mieści się tu m.in. Stadion Śląski, który był stadionem reprezentacji Polski, do czasu powstania Stadionu Narodowego w Warszawie. Planetarium Śląskie (największe i najstarsze w Polsce), czy też kąpielisko Fala, które jest jednym
z największych odkrytych kąpielisk w Polsce. Jego nazwa wzięła się od fali, która jest wytwarzana sztucznie na jednym z kilku basenów.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!