Częstochowa

Częstochowa

Wały napędowe i wały Kardana – Częstochowa

Zepsuł Ci się wał napędowy? Częstochowa to miasto, w którym szybko znajdziesz specjalistyczną firmę, zajmującą się wyważaniem, sprzedażą i produkcją nowych wałów kardana.
Częstochowa to miasto powstałe w średniowieczu, leżące nad rzeką Wartą, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżynie Woźnicko-Wieluńskiej. W mieście występują liczne wzniesienia o wysokości około 300 metrów n.p.m. Najwyższym wzgórzem jest Góra Ossona która ma wysokość 316,7 m n.p.m. Częstochowa dla Polaków to miejsce święte. To tu mieści się bazylika i zespół klasztorny zakonu paulinów na Jasnej Górze, jeden z najważniejszych zabytków Częstochowy i miejsce, które jest najczęściej odwiedzane przez pielgrzymów, przybywających tu ze wszystkich stron kraju, a nawet świata. Jest to główny ośrodek kultu maryjnego z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Czytaj więcej

W 1994 roku zabytek został wpisany na listę Pomników historii. Jednak Częstochowa to nie tylko Jasna Góra. Żyje tu ponad 200 tysięcy mieszkańców. Od 2007 roku działa tu Częstochowski Park Przemysłowy, a w 2011 r. utworzono trzy klastry przemysłowe: Przetwórstwa Polimerów Plastosfera, Komunalny Aglomeracja oraz Regionalny Budownictwa i Infrastruktury Budosfera. W mieście działa bardzo dużo, bo około 26 tysięcy przedsiębiorstw. Jest tu wiele zakładów związanych z przemysłem metalowym, z powodu gęstego występowania rud żelaza. Jedne z największych firm i zakładów w Częstochowie to m.in. ISD Huta Częstochowa (jedna z największych hut stali w Polsce), TRW Automotive (producent systemów bezpieczeństwa do samochodów), CGR Polska (producent podzespołów motoryzacyjnych), Koksownia Częstochowa Nowa (czołowy producent koksu w kraju), Guardian Industries Poland – huta szkła, czy też Odlewnia Żeliwa Wulkan (najstarsza fabryka w Częstochowie, założona w 1894 roku). Bez problemu można znaleźć tu firmę, produkującą wały kardana i części wymienne do wałów napędowych.

W Częstochowie istnieje też 12 uczelni wyższych, z których największe to: Akademia im. Jana Długosza, i Politechnika Częstochowska.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!