Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza

Wały napędowe i wały Kardana – Dąbrowa Górnicza

Chcesz kupić wał napędowy? W Dąbrowie Górniczej znajdziesz firmę, której specjaliści zrobią dla Ciebie nowy wał kardana na zamówienie. A jeśli potrzebujesz popularny wał lub jakieś jego części to tutaj z pewnością kupisz je bez problemu.
Dąbrowa Górnicza to miasto położone na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Podobnie jak wiele innych polskich miast Dąbrowa powstała z połączenia kilku mniejszych miejscowości dzięki dużemu rozwojowi przemysłu. Mieści się tu m.in. największa w Polsce huta stali: ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza oraz Koksownia Przyjaźń. W Dąbrowie znajduje się aż 9 stacji kolejowych, pod koniec XIX wieku natomiast przebiegała tędy pierwsza linia kolejowa w ówczesnym Królestwie Polskim. Dziś można odjechać stąd m.in. do Warszawy, Częstochowy czy Krakowa.

Czytaj więcej

Do Dąbrowy Górniczej koleją często przyjeżdżają też studenci. Mogą tu studiować na kilku Uczelniach Wyższych, np. w Wyższej Szkole Biznesu, na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej czy też Wyższej Szkole Planowania Strategicznego. Mają też do dyspozycji kilka kierunków w zamiejscowym ośrodku Akademii Górniczo-Hutniczej, m.in.:
zarządzanie i inżynierię produkcji, mechanikę i budowę maszyn, automatykę i robotykę czy też elektromechanikę. Tutaj też mogą dowiedzieć się między innymi jak jest zbudowany wał napędowy, czy też gdzie najczęściej wykorzystuje się wały kardana.
Jedną z głównych atrakcji Dąbrowy Górniczej jest na pewno obszar, na którym znajduje się Pustynia Błędowska. Ma on około 33 km2 powierzchni i rozciąga się od jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej, a kończy na zachodzie gminy o nazwie Klucze. Pustynia to atrakcyjny teren szczególnie dla turystów. Można tu odbyć wędrówkę pieszą lub konną, podziwiając przy okazji piękno przyrody. Dodatkowo przez obszar pustyni, z zachodu na wschód, przepływa rzeka Biała Przemsza. Na dzień dzisiejszy pustynia objęta jest programem ochrony Life+ Pustynia Błędowska, który ma na celu osiągnięcie właściwej ochrony ciepłolubnych muraw i wydm śródlądowych.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!