Elbląg

ElblągWały napędowe i wały Kardana – Elbląg

Chcesz kupić nowy wał napędowy i nie wiesz gdzie to zrobić? W Elblągu bez problemu znajdziesz firmę, która zajmuje się sprzedażą zarówno popularnych wałów kardana jak i zupełnie nowych wałów robionych na specjalne zamówienie.
Elbląg to najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim, a zarazem jedno z najstarszych w Polsce. Położenie miasta u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego sprawiło, że podstawą jego rozwoju był handel morski, a co za tym idzie do dziś w Elblągu znajduje się dość okazały port morski, który jest cały czas rozbudowywany dzięki dotacjom z Unii Europejskiej. Znajduje się w nim część towarowa, terminal pasażerski i punkt odpraw granicznych, który jest jednym z dwóch morskich przejść granicznych na Zalewie Wiślanym, umożliwiających odprawę jachtów płynących do obwodu kaliningradzkiego. Czytaj więcej

Jednym z bardziej wartościowych zabytków Elbląga jest wielki zamek krzyżacki, który uważano za najpotężniejszy i najpiękniejszy zamek zakonny, zaraz po zamku w Malborku. Pełnił nawet rolę centrum administracyjnego Państwa Krzyżackiego, do dziś jednak zostały po nim jedynie nieliczne zabudowania i resztki murów obronnych. W jednym z zachowanych budynków mieści się muzeum. Ciekawostką jest też to, że odkąd w Elblągu zaczęto odbudowywać średniowieczne zabudowania miasta, archeolodzy odkopali już ponad 800 tysięcy przedmiotów, w tym takie perełki jak na przykład XV-wieczne okulary w rogowej oprawie – najstarsze zachowane w Europie, giternę – średniowieczny instrument muzyczny, czy XIII-wieczną windę towarową.
Elbląg to również miasto rozwinięte przemysłowo, dominuje tu przemysł ciężki, spożywczy
i turystyczny. Tutaj też znajdziesz specjalistów, którzy naprawiają i modyfikują wały napędowe oraz produkują nowe wały kardana. W mieście znajdują się też tereny Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wykształconych ludzi do jej zasilenia natomiast nie brakuje, gdyż funkcjonuje tu kilka bardzo dobrych szkół wyższych, m.in.: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa , Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, czy też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Wydział Prawa i Administracji.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!