Gdańsk

Gdańsk

Wały napędowe i wały Kardana – Gdańsk

Szukasz firmy, która naprawi zepsuty wał napędowy? W Gdańsku bez problemu znajdziesz firmę, której specjaliści zajmą się nie tylko naprawą, ale także modyfikacją i produkcją wałów kardana do pojazdów, maszyn i przemysłu.
Gdańsk jest najważniejszą częścią Trójmiasta, leży u ujścia Motławy do Wisły nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej nad Zatoką Gdańską. To jedno z najstarszych polskich miast, z tego też powodu jest tu wiele zabytków architektury. Czytaj więcej

Większość z nich znajduje się na Głównym i Starym Mieście, m.in.: Dwór Artusa, Ratusz Głównego i Starego Miasta, Dom Uphagenów oraz wzdłuż ulicy Długiej, reprezentacyjnej ulicy Gdańska i Drogi Królewskiej.

Zabytki Gdańska znajdują się na też na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, warto odwiedzić np. Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP jest to największa średniowieczna świątynia z cegły na świecie. Oprócz tego interesujący jest półwysep Westerplatte – Polski symbol wybuchu II wojny światowej. Mają tu też miejsce targi bursztynu i wyrobów z niego – Amberif, uważane za największe tego typu targi na świecie.

Duży wpływ na gospodarkę Gdańska miało oczywiście Morze. Istnieje tu największy port morski w Polsce, gdzie co roku przeładowuje się około 17 mln ton towarów. Regularnie odbywają się też rejsy pasażerskie, obsługiwane głównie przez Żeglugę Gdańską na popularnych trasach wycieczkowych po porcie, na Westerplatte oraz do pozostałych miast Trójmiasta. Odpływają stąd również promy do Szwecji. W mieście mocno rozwinął się przemysł stoczniowy, po II wojnie światowej powstały: Gdańska Stocznia „Remontowa” S.A., Stocznia Gdańsk S.A., Stocznia Północna, Stocznia Wisła. Można tu również znaleźć zakłady zajmujące się naprawą wałów napędowych i sprzedające nowe wały kardana, które również montuje się w statkach produkowanych przez stocznie.
W Gdańsku swą siedzibę ma aż 14 szkół wyższych i jest to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Miasto posiada też nowoczesny stadion piłkarski zbudowany na EURO 2012 PGE Arena Gdańsk Jest on stadionem czwartej kategorii UEFA.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!