Gdynia

Gdynia

Wały napędowe i wały Kardana – Gdynia

Chcesz naprawić swój wał napędowy? W Gdyni znajdziesz firmę, która zajmuje się regeneracją, naprawą oraz modyfikacją wałów kardana. Specjaliści zrobią dla Ciebie również nowy wał, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gdynia to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, wchodzące w skład Trójmiasta. Jest stosunkowo młodym miastem, gdyż prawa miejskie uzyskała dopiero w 1926 roku. Początkowo była to mała wioska rybacka, jednak kiedy zdecydowano się wybudować tu port morski z prawdziwego zdarzenia Gdynia także zaczęła się rozrastać. Obecnie mieszka tu ponad 200 tysięcy ludzi. Gdyński port jest wykorzystywany głównie do przeładunku kontenerów, odbywa się tu też duży ruch pasażerski. Działają tu przedsiębiorstwa powiązane z funkcjonowaniem portu, takie jak chociażby: Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne oraz wiele innych. Nie można też zapomnieć o przemyśle stoczniowym, czyli np. o Stoczni Gdynia S.A., Stoczni Marynarki Wojennej S.A. czy Stoczni Remontowej „Nauta” S.A. Czytaj więcej

Prężnie rozwija się też przemysł spożywczy, w tym przetwórstwa rybnego. Oprócz tego rozwinięty jest sektor finansowy, budowlany, elektroniczny i telekomunikacyjny. Mają tu swoje siedziby prężnie działające firmy i spółki np. Nordea Bank S.A., Polkomtel S.A., Prokom Investments, Prokom Software S.A. Branżę telewizji kablowej reprezentują Vectra S.A. oraz Multimedia Polska. Tutaj działają również specjalistyczne firmy, zajmujące się produkcją wałów napędowych, które sprzedają też kompletne wały kardana oraz części zamienne do nich.

Gdynia może poszczycić się także Akademią Marynarki Wojennej oraz Akademią Morską, jak również kompleksem wieżowców Sea Towers, które znajdują się w samym centrum miasta.
Tutaj też jest organizowany jeden z największych festiwali muzycznych w Europie – Heineken Open’er Festival. Dla turystów niebywałą atrakcją są też przycumowane do Nabrzeża Pomorskiego dwie jednostki pływające, które pełnią funkcje pływających obiektów muzealnych: Niszczyciel ORP „Błyskawica” i piękny Żaglowiec „Dar Pomorza”.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!