Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk MazowieckiWały napędowe i wały Kardana – Grodzisk Mazowiecki

Szukasz miejsca, w którym naprawisz uszkodzony wał napędowy? Grodzisk jest miejscem oferującym bogatą gamę firm z profesjonalną obsługą i krótkimi terminami realizacji. To właśnie tutaj specjaliści zadbają o to, by wały kardana były fachowo zregenerowane oraz rzetelnie zmodyfikowane. Leżący pod Warszawą Grodzisk powstał w XII wieku, jako wieś.  Prawa miejskie po raz pierwszy nadał mu król Zygmunt I Stary w 1522 roku.

Teraz miasto liczy prawie 30 tysięcy mieszkańców i warto dodać, że liczba ta wciąż rośnie. Gospodarkę w Grodzisku napędza firma Danfoss, światowy producent komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewnictwa, dystrybucji wody oraz maszyn rolniczych. W tym regionie swoje siedziby mają także Gedeon Richter (była Polfa), producent leków i materiałów chirurgicznych dla ludzi i zwierząt, Frito-Lay oraz piekarnia Hiestand. Czytaj więcej

To właśnie ze względu na duże nasycenie ośrodków przemysłowych, w Grodzisku bez problemu znajdziesz odpowiadający twoim wymaganiom wał kardana oraz naprawisz zepsute wały napędowe. Co ciekawe, ze względu na zakaz budowy dużych obiektów handlowych, w Grodzisku nie istnieje żadne centrum, tudzież galeria skupiające wiele sklepów i punktów usługowych w jednym miejscu. Grodzianie jeżdżą więc na zakupy do oddalonej o 30 km Warszawy. Jednymi z najstarszych zabytków zachowanych w regionie Grodziska są dwa obiekty sakralne w stylu barokowym: murowany kościół pod wezwaniem św. Anny oraz drewniany kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Obydwa powstały w drugiej połowie XVII wieku i przechowują wiele cennych pamiątek historycznych.

Atrakcję dla turystów stanowi park im. hr. Skarbków, na terenie którego mieści się willa „Foksal” swoim kształtem przypominająca dawną lokomotywę, a także aleja grabowa uchodząca za pomnik przyrody. W Grodzisku aktywnie działa trzecioligowy klub piłkarski „Pogoń”, założony w 1922 roku oraz klub tenisa stołowego „Bogoria”, którego członkowie co roku wygrywają najważniejsze mistrzostwa w tej dyscyplinie.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!