Kalisz

Kalisz

Wały napędowe i wały Kardana – Kalisz

Zepsuł Ci się wał napędowy? W Kaliszu specjaliści zajmują się wyważaniem, sprzedażą i produkcją nowych wałów kardana. Sprawdź, a będziesz mile zaskoczony.
Kalisz to drugie co do wielkości miasto w Wielkopolsce. Leży w środkowo-zachodniej Polsce nad rzeką Prosną. Jest to jedno z najstarszych miast Polski, a liczne odkrycia archeologiczne pozwalają wierzyć, że miasto leżało na trasie szlaku bursztynowego.
W Kaliszu jest doskonale rozwinięty przemysł lotniczy, włókienniczy, odzieżowy i spożywczy. Miasto jest ośrodkiem Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego. Mają tu siedziby tak znane firmy jak: Pratt & Whitney, WSK PZL-Kalisz zajmujące się produkcją maszyn i silników lotniczych; Runotex, Polo produkujące tkaniny; znany wszystkim odzieżowy BIG Star; Wistil, Haft – firmy produkujące koronki i firany; Winiary – producent artykułów spożywczych; Kaliszanka i Hellena – producent napojów.  Czytaj więcej

W Kaliszu działalność prowadzą też firmy, w których nabędziesz nowe wały napędowe, a także specjalistyczne wały kardana lub części wymienne do nich.
W mieście na co dzień nie sposób się nudzić, gdyż jest to drugi ośrodek kulturalny w Wielkopolsce po Poznaniu. Co roku odbywa się tu wiele różnych festiwali i imprez, jak na przykład: Kaliskie Spotkania Teatralne, Multi Art Festiwal, czy Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Mieszkańcy i turyści mają też do dyspozycji Filharmonie Kaliską, Teatry, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, wiele galerii, Rezerwat Archeologiczny, Centrum Kultury i Sztuki oraz kina. W Kaliszu bardzo dobrze rozwinął się rynek medialny, są tu liczne gazety lokalne (Gazeta Kaliska, Ziemia Kaliska, Życie Kalisza), stacje radiowe (Radio Centrum, Radio Rodzina), a nawet telewizja (Kalisz TV, Multimedia Polska).
Ciekawostką kaliską jest to, że druga nazwa piłki ręcznej – szczypiorniak, pochodzi od nazwy tutejszej kaliskiej dzielnicy – Szczypiorno. Miasto może się też poszczycić pierwszym w Polsce i w mieście europejskim energooszczędnym i przyjaznym dla środowiska oświetleniem opartym na technologii LED, które działa na odcinku jednokierunkowym przy ulicy Kościuszki już od 2008 roku.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!