Kielce

Kielce

Wały napędowe i wały Kardana – Kielce

Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w produkcji i naprawie wałów napędowych, to w Kielcach z pewnością uda Ci się ją znaleźć.
Kielce położone są w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Miasto jest stolicą województwa świętokrzyskiego, na terenie którego znajduje się pięć rezerwatów przyrody, Jezioro Szmaragdowe i kilkadziesiąt jaskiń. Region kielecki ma swoją gwarę, którą posługują się jeszcze starsi mieszkańcy południowej i środkowej części regionu.
W Kielcach na szeroką skalę działają różnego typu media. Historia sięga aż do 1870 roku kiedy to wyszedł pierwszy numer Gazety Kieleckiej. W 1952 roku zaś Radio Kielce nadało swoją pierwszą audycję radiową. W 2005 roku został utworzony samodzielny oddział Telewizji Polskiej – TVP Kielce, działa tu jeszcze Nowa TV Kielce oraz Internetowa Telewizja Kielce.  Czytaj więcej

Gospodarkę Kielc w szczególności zasila przemysł budowlany, materiałów budowlanych, elektromaszynowy, a także spożywczy i przetwórczy. Tutejsze firmy zajmują się też regeneracją i modyfikacją wałów napędowych, a także produkują skomplikowane wały kardana. Wały napędowe wyważają dynamicznie, a wszystkie usługi świadczą na miejscu.
W XXI wieku znacząco rozwinął się handel. Działają tu już trzy galerie handlowe: Centrum Radomska, Pasaż Świętokrzyski, Galeria Echo, która w 2011 roku posiadała najwięcej sklepów wśród największych polskich galerii.
Mocną pozycję na rynku targowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej mają Targi Kielce. Po Międzynarodowych Targach Poznańskich Kielce oferują równie warte zobaczenia wystawy, rocznie odbywa się ich tu ponad 70, a do tych najważniejszych można zaliczyć np.: MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, Autostrada-Polska – jedyne tego typu targi w Europie, Sacroexpo – największe targi sakralne w Europie oraz Agrotech – targi rolnicze.

W Kielcach mieści się dwanaście szkół wyższych, najważniejsze z nich to: Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska, Świętokrzyska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji, Wyższe Seminarium Duchowne
w Kielcach.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!