Legnica

Legnica

Wały napędowe i wały Kardana – Legnica

Masz zamiar kupić nowy wał napędowy, ale nie wiesz gdzie? W Legnicy znajdziesz szeroką ofertę firmy, która zajmuje się produkcją i sprzedażą nowych wałów napędowych na zamówienie, a także posiada części, dzięki którym szybko naprawisz uszkodzony wał kardana.
Legnica leży w środkowej części województwa dolnośląskiego, nad rzekami Kaczawą i wpadającą do niej Czarną Wodą. Jest trzecim miastem co do wielkości w województwie dolnośląskim.
W 1997 roku w mieście powstała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Działa w niej ponad 30 dużych firm, które zatrudniają ok. pięciu tysięcy osób, najwięcej z nich pracuje w firmie Winkelmann, która jest producentem podgrzewaczy wody oraz elementów dla branży sanitarnej i motoryzacyjnej.  Czytaj więcej

W strefie występuje przede wszystkim przemysł motoryzacyjny, meblowy, spożywczy, maszynowy, chemiczny i metalowy. Działają tu specjaliści znający się na wałach napędowych, sprzedawcy części zamiennych do wałów i warsztaty naprawiające uszkodzone wały kardana.
W latach 50-tych XX wieku w Legnicy powstała pierwsza w Polsce Huta Miedzi, obecnie jest jednym z największych pracodawców w mieście wraz z innymi zakładami przemysłu miedziowego: Fabryką Przewodów Nawojowych „Patelec Elpena”, firmą Pol-Miedź Trans oraz zakładami „Zanam-Legmet”. W Legnicy działa jeszcze Instytut Metali Nieżelaznych, który składa się z trzech zakładów przy hucie miedzi: Doświadczalnych Hutnictwa Miedzi, Doświadczalny Chemii i Zakład Materiałów Ściernych. Znacząca dla Legnicy jest także miejska ciepłownia, która powstała w 1976 roku i dostarcza ciepło i energię do Legnicy i Lubina oraz okolicznych miast.
W Legnicy można studiować na siedmiu uczelniach wyższych. Najstarszą uczelnią jest filia Politechniki Wrocławskiej, która działa w mieście od 1969 roku, a została utworzona, aby wspomóc wykształconą kadrę rozwijających się zakładów Zagłębia Miedziowego. Inne uczelnie to: Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Ponadto działają tu uczelnie prywatne, m.in. Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Medyczna, a także Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!