Łódź

Łódź

Wały napędowe i wały Kardana – Łódź

Potrzebujesz kilka części zamiennych, aby naprawić wał kardana? W Łodzi znajdziesz firmę, która prowadzi sprzedaż takich części, a także zajmuje się produkcją, modyfikacją i naprawą wałów napędowych.
Łódź to trzecie miasto w Polsce pod względem liczby ludności. Jego położenie w centrum Polski sprzyja rozwojowi gospodarki i transportu. Krzyżują się tu linie kolejowe z większości największych polskich miast oraz drogi krajowe, a niedługo także dwie autostrady A1 i A2. Łódź ma bogatą przeszłość przemysłową i wielkoprzemysłową. Dużą rolę odgrywało tkactwo i sukiennictwo. W XIX wieku w mieście powstawały wielkie manufaktury. Jedna z nich – fabryka Izraela Poznańskiego dziś spełnia zupełnie inną rolę.  Czytaj więcej

Ten dawny kompleks fabryczny został przekształcony w największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce, a także jedno z największych w Europie. Dziś Manufaktura to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi. Centrum zdobyło wiele nagród i wyróżnień, a charakterystyczna czerwona cegła, którą odrestaurowano aż 90 tys. m2 obiektów przyciąga wzrok turystów z całej Europy.

W mieście oprócz Manufaktury warto zobaczyć też Nowe Miasto z placem Wolności, Pasaż Mayera, wiele budynków architektury przemysłowej, Pałace i Kościoły czy Aleje Gwiazd. Najważniejsze jest, aby przespacerować się ulicą Piotrkowską, jednym z najdłuższych deptaków w Europie, wzdłuż którego stoją piękne kamienice z XIX i XX wieku. Warto zwrócić też uwagę na ścianę jednego z budynków przy Piotrkowskiej, gdzie namalowano jedno z największych na świecie graffiti.
Dziś przemysł włókienniczy nie odgrywa już znaczenia w Łodzi, ważniejsze są logistyka, produkcja AGD i centra usług dla zaplecza biznesowego. Swoje fabryki mają tu tak znane firmy jak np. Gillette, Merloni Indesit, Bosch/Siemens czy też Dell. Istnieje tu również sporo mniejszych przedsiębiorstw, m.in. naprawiające i regenerujące wały napędowe i sprzedające wały kardana.
6 km od centrum Łodzi jest zlokalizowany międzynarodowy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, który jest ósmym najruchliwszym portem lotniczym w Polsce.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!