Lublin

Lublin

Wały napędowe i wały Kardana – Lublin

Potrzebujesz wyważyć wał napędowy? W Lublinie bez problemu poszukasz firmę, która zajmuje się dynamicznym wyważaniem wałów, a ponadto zajmuje się produkcją i dystrybucją całych wałów kardana, a także pojedynczych części.
Lublin to jedno z najstarszych miast Polski położone na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą. Jest to bardzo ciekawe miasto, które warto odwiedzić korzystając przy tym z wielu szlaków turystycznych czy po prostu podziwiając zabudowę Starego Miasta, w którym można zobaczyć budynki charakteryzujące się wieloma stylami od gotyku do baroku. Lublin to miasto bardzo mocno rozwinięte gospodarczo. Działa tu wiele dużych firm o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Lublin zalicza się też do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w której obszar wchodzi Podstrefa Ekonomiczna w Lublinie.  Czytaj więcej

Najbardziej rozwinął się tu przemysł motoryzacyjny (FSC Zuk i FSC Lublin), maszyn rolniczych (Ursus), farmaceutyczny, chemiczny, spożywczy, tytoniowy. Można tutaj wymienić nietypowy wał kardana na zupełnie nowy lub kupić potrzebne części do zepsutych wałów napędowych. Jednak to nie duże zakłady produkcyjne zatrudniają w Lublinie najwięcej pracowników, a Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytet Medyczny, gdyż Lublin jest największym ośrodkiem akademickim we wschodniej Polsce.

W mieście swoją bogatą historię ma radio. W1944 roku w Lublinie rozpoczęło nadawać odrodzone Polskie Radio, a w 1957 roku zaś powstało Polskie Radio Lublin. Później zaczęły nadawać jeszcze Radio Rytm, Radio Puls, Akademickie Radio Centrum i Katolickie Radio Lublin. Prężnie działają tu też gazety codzienne, jak Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni czy Gazeta Wyborcza Lublin. Pochodzą stąd najsłynniejsze polskie kabarety, jak Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Mimika czy Kabaret Smile.
Lublin może poszczycić się portem lotniczym Lublin-Świdnik. Port ten dokładnie znajduje się, obok przyfabrycznego lotniska Świdnik, obsługującego wytwórnię śmigłowców PZL Świdnik. Lublin jest także jednym z trzech polskich miast, w którym można wybrać się na przejażdżkę trolejbusem.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!