Mysłowice

MysłowiceWały napędowe i wały Kardana – Mysłowice

Jesteś w Mysłowicach i zepsuł ci się wał napędowy? W centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z łatwością odszukasz firmę, która zregeneruje, naprawi oraz zmodyfikuje każdy wał kardana. Szerokie grono profesjonalistów od ręki pomoże Ci z uszkodzonym wałem napędowym lub zrobi nowy na zamówienie, także do samochodów osobowych i pojazdów szynowych.

Mysłowice leżą na południu Wyżyny Śląskiej, w bliskim sąsiedztwie Katowic i Sosnowca, a także na trasie linii kolejowej do Krakowa. Dzięki rozwiniętej sieci komunikacyjnej, autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S1, przez Mysłowice przejeżdżają kierowcy podróżujący do Warszawy, Wrocławia, Cieszyna oraz innych ważnych destynacji. Czytaj więcej

O średniowiecznym rodowodzie miasta świadczy kilkanaście budynków, które w świetnym stanie przetrwały do dnia dzisiejszego. Kościół farny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny jest najstarszym z nich. Wzniesiono go przy okazji lokacji miasta, czyli w około XIV wieku. Pomimo licznych zmian w architekturze kościoła, za jego średniowiecznym charakterem przemawiają strzeliste okna w nawie oraz ostrołukowe otwory w przyziemiu. Na liście pozostałych zabytków znaleźć można mysłowicki ratusz, budynek Sądu Powiatowego oraz Szpital Miejski nr 1. Turyści odpoczywający w Mysłowicach mogą skorzystać z szerokiej oferty muzealnej i kinowej, a także odwiedzić jeden z wielu dostępnych szlaków pieszych i rowerowych.

Ciekawostką jest tzw. „Trójkąt trzech cesarzy”, czyli rozwidlenie rzeczne i jednocześnie miejsce, w którym spotykały się granice cesarstwa niemieckiego, austriackiego i rosyjskiego.  Dzięki zespołom muzycznym wywodzącym się z Mysłowic, miasto nazywane jest często „polskim Manchesterem”. Swoją działalność rozpoczęła tu między innymi kapela Myslovitz.

Na terenie Mysłowic działa wiele klubów sportowych, w tym jeden z najstarszych istniejących w kraju „Górnik 09 Mysłowice” założony w 1909 roku. W mieście o głębokich tradycjach przemysłowych, wały napędowe i wały kardana zostaną naprawione szybko i solidnie przez wykwalifikowany zespół specjalistów.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!