Olsztyn

Olsztyn

Wały napędowe i wały Kardana – Olsztyn

Jeśli masz popsuty wał napędowy – nie czekaj, w Olsztynie znajdziesz firmę, której specjaliści zrobią dla Ciebie nowy wał, a jeśli potrzebujesz popularny wał kardana lub jakieś jego części, to tutaj z pewnością kupisz je od ręki.
Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Przez miasto przepływają trzy rzeki, a w jego granicach administracyjnych leży aż 15 jezior. Miasto położone jest m.in. na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba, Szlaku Zamków Gotyckich, Szlaku Grunwaldzkim czy Szlaku Kopernikowskim.
Funkcjonuje tu ok. 10 galerii sztuki, dwa kina, teatr dramatyczny Teatr im. Stefana Jaracza, założony w 1925, Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego. Wywodzi się stąd kilka znanych zespołów muzycznych i wykonawców różnych nurtów i gatunków, m.in.: Afromental, Big Day, Norbi, Harlem, Enej, The Ukrainian Folk.  

Co roku odbywa się Kortowiada, czyli najsłynniejsze polskie juwenalia. Inne znane imprezy to m.in. Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Warto też zajrzeć do Olsztyńskiego Planetarium Astronomicznego – to drugie pod względem wielkości planetarium w Polsce i do Obserwatorium Astronomicznego otwartego w 1979 roku. I co najważniejsze nie wolno przegapić Zamku Kapituły Warmińskiej, który został zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. Obecnie mieści się w nim Muzeum Warmii i Mazur.

W Olsztynie rozwinął się przemysł oponiarski, drzewny i meblarski, spożywczy, odzieżowy, środków transportu, materiałów budowlanych i poligraficzny. Do największych firm należą: Dębica, Michelin, Grupa Indykpol czy też Browar Kormoran. Znajdziesz tu też mniejsze firmy, zajmujące się np. produkcją, naprawą, dostawą i serwisem wałów kardana oraz sprzedażą komponentów do wałów napędowych.
Istnieje tu 7 szkół wyższych. Największa z nich to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oprócz tego, działalnością badawczo-naukową zajmują się też instytuty: Centrum Badań Wschodnich, Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza i Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!