Opole

Opole

Wały napędowe i wały Kardana – Opole

Jeśli chcesz zakupić wał napędowy? W Opolu znajdziesz firmę, która zajmuje się dostawą i serwisem wałów kardana, a także sprzedaje inne komponenty do popularnych wałów.
Opole to miasto leżące w południowo-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą. Znajduje się tu aż 27 pomników przyrody i wiele obszarów chronionych. Opole Polakom kojarzy się przede wszystkim z Amfiteatrem i Festiwalem Piosenki, jednak oprócz tego posiada jeszcze inne ciekawe miejsca i zabytki, m.in.: Rynek Starego Miasta, ul. Krakowską, Plac Daszyńskiego z fontanną i pomnikiem opolskiej Ceres, Plac Wolności, Ogród zoologiczny, Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki, Wieżę Piastowską, Opolską Wenecję – czyli zabytkowe kamienice, kąpiące się w Młynówce – starym korycie Odry, Cmentarz żydowski w Opolu.  

W Opolu jest rozwinięty przemysł spożywczy, budowlany, maszyn i urządzeń, działa też sporo firm z branży IT. Prym w branży spożywczej wiodą firmy Zott znana jako producent jogurtów i Nutricia – producent żywności dla niemowląt i dzieci. Ponadto działają firmy produkujące części elektrowni wiatrowych, elementy platform wiertniczych, reaktory wysokociśnieniowe dla przemysłu chemicznego oraz inne wyroby ze stali, a także firma wytwarzająca podzespoły do produkcji samochodów osobowych. Dzięki temu można tu znaleźć komponenty do wałów napędowych i naprawić zepsuty wał kardana. Długą historię mają firmy zajmujące się produkcją cementu, która sięga końca XIX wieku. Do dziś przetrwała jedna cementownia – Odra.
Niezaprzeczalnie jednak wszyscy znają odbywający się tu od 1963 roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jest to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, który co roku cieszy się wysokim zainteresowaniem publiczności i wykonawców występujących na scenie. Jest to swoiste podsumowanie osiągnięć wykonawców mijającego roku, a także prezentacja premierowych utworów i konkurs debiutów. Ciekawostką jest, że Festiwal w Opolu posiada swój sygnał muzyczny, który skomponował Bogusław Klimczuk, sygnał ten otwiera festiwal i rozpoczyna każdy koncert.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!