Płock

v

Wały napędowe i wały Kardana – Płock

Chcesz zmodyfikować wał napędowy? W Płocku znajdziesz firmę, która zrobi to szybko i solidnie. Możesz tu także kupić nowy wał kardana lub zamówić nowy nietypowy wał.
Płock to miasto położone w województwie mazowieckim nad rzeką Wisłą, jej prawo i lewobrzeżną część łączą dwa mosty. Zabytkowy most drogowo-kolejowy, pochodzący z 1938 roku i most Solidarności, który posiada dwa 65-metrowe pylony, do których podwieszono na linach 5 przęseł, w tym najdłuższe w Polsce przęsło główne o rozpiętości 375 m. W tej konstrukcji jest to najdłuższy most na świecie. Miasto było w latach 1079-1138 stolicą Polski. Płock warto odwiedzić z kilku powodów. Znajduje się on na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.  

Można tu zobaczyć Bazylikę katedralną wzniesioną w XII wieku, gdzie znajdują się sarkofagi dwóch władców Polski Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, jest też Zamek książęcy z XIV w., który pełni obecnie rolę Muzeum Diecezjalnego. Poza tym Płock posiada ogród zoologiczny, w którym znajduje się największa kolekcja gadów w Polsce. W mieście działa Płocka Orkiestra Symfoniczna oraz Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego.

W Płocku bardzo dobrze rozwija się przemysł, jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla wielu inwestorów. Już w 1992 roku powstała tu fabryka dżinsów Levi’s. Działają tu też firmy produkujące polipropylen i polietylen czy kombajny zbożowe. Jedną z największych i najważniejszych firm jest jednak Polski Koncern Naftowy Orlen SA, który przekształcił się z Petrochemii Płock powstałej w 1960 roku. Orlen zajmuje się przetwarzaniem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów ropopochodnych i jest jednym z największych europejskich dystrybutorów paliw. Posiada ponad 1700 stacji w Polsce. W Płocku działa Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, który jest wspólnym przedsięwzięciem władz miasta Płocka i PKN Orlen i oferuje on ponad 200 ha terenów przedsiębiorcom działającym w różnych sferach aktywności: przemysłowej, technologicznej i badawczo-rozwojowej. Można tu znaleźć firmę zajmującą się wyważaniem wałów napędowych i sprzedażą nowych wałów kardana.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!