Radom

Radom

Wały napędowe i wały Kardana – Radom

Chciałbyś wyważyć wał napędowy i potrzebujesz do tego specjalisty? W Radomiu znajdziesz go bez problemu. Tutejsza firma zajmuje się także sprzedażą nowych wałów oraz części zamiennych do wałów kardana.
Radom leży w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, nad rzeką Mleczną. W dzielnicy Borki znajduje się zalew Borki, czyli zbiornik wodny, o powierzchni 9 ha, który został wybudowany w latach 70-tych XX w. w czynie społecznym dla mieszkańców, aby mieli gdzie wypoczywać i uprawiać sport. Miasto ma w swojej ofercie dużo ciekawych zabytków. Najważniejsze z nich i warte zobaczenia to: Grodzisko Piotrówka – Siedziba kasztelana radomskiego z osadą rzemieślniczo-handlową; Kościół św. Wacława -najstarsza a jednocześnie najbardziej tajemnicza budowla Radomia; Kościół farny św. Jana Chrzciciela; Zamek Królewski wzniesiony w latach 1360-1370 staraniem Kazimierza Wielkiego, doczekał się on tylko częściowej odbudowy; mury miejskie, Kolegium oo. pijarów, Ratusz i wiele innych.  

Odbywają się tu znane festiwale jak: Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych i Radomski Festiwal Jazzowy. Nie brakuje legend polskiego jazzu i muzyków zagranicznych. Festiwal odbywa się w październiku.

W Radomiu co drugi rok odbywa się jeden z najbardziej znanych międzynarodowych pokazów lotniczych Radom Air Show. Impreza jest organizowana na lotnisku Sadków i można na niej zobaczyć pokazy statków powietrznych i wystawę sprzętu wojskowego oraz firmy z branży lotniczej.
W Radomiu działa kilka większych firm produkcyjnych, m.in.: Fabryka Broni Łucznik, Zbyszko Company Sp. z o.o., Komandor S.A., Polski Tytoń oraz Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna, Imperial Tabaco S.A., Jadar, Techmatik S.A., Działa tu również kilka firm usługowych i handlowych, np. sprzedające wały kardana i nietypowe wały napędowe oraz kilka centrów i galerii handlowych. W Radomiu można studiować na dziesięciu uczelniach wyższych, działają też dwa kolegia nauczycielskie, jest to największy ośrodek akademicki po Warszawie.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!