Ruda Śląska

Ruda Śląska

Wały napędowe i wały Kardana – Ruda Śląska

Chcesz naprawić zepsuty wał napędowy? Ruda Śląska to miasto, w którym znajdziesz firmę, z fachową obsługą, a jej specjaliści pomogą Ci w regeneracji, naprawie oraz modyfikacji wałów kardana.
Ruda Śląska to kolejne miasto Górnego Śląska. Jest stosunkowo młodym miastem, gdyż została utworzona dopiero w 1959 roku z połączenia kilku miejscowości, które teraz tworzą poszczególne dzielnice miasta. Tereny Rudy Śląskiej były zasobne w węgiel, co przyciągnęło przedsiębiorców, którzy zaczęli stawiać w tym miejscu kopalnie, koksownie, huty i cegielnie. Do dziś funkcjonują tu kopalnie i huty, najważniejsze z nich to: Huta Pokój, Kopalnie Węgla Kamiennego: Halemba, Pokój, Bielszowice, Wujek Ruch Śląsk, Elektrownie Halemba i Mikołaj. W Rudzie działa też dużo małych i średnich przedsiębiorstw, które są wspierane przez takie instytucje jak: Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor”, Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości.  

Dzięki temu działalność prowadzi firma zajmująca się produkcją nietypowych wałów napędowych oraz sprzedażą części wymiennych, dzięki którym można naprawić wały kardana. Przez południowe dzielnice miasta przebiega autostrada A4, dzięki której miasto może się rozwijać, zachęcać nowych inwestorów do lokowania swoich działalności inwestycyjnych w mieście oraz prowadzić interesy z zagranicą.
Każda z dzielnic Rudy Śląskiej posiada ciekawe miejsca i zabytki. Przeważnie są to XIX-wieczne kościoły, ale warto też zobaczyć Pałacyk Donnersmarcków z poł. XVIII, położony w dzielnicy Halemba, jest to piętrowy murowany klasycystyczny budynek, a od 2011 roku służy jako Miejska Biblioteka Publiczna. Ciekawe jest Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w dzielnicy Kochłowice. Jest to późnobarokowy, murowany kościół, który posiada ołtarz główny w formie groty lourdzkiej z cegły obsypanej gruzem skalnym specjalnie przywiezionym z Lourdes we Francji. Oprócz tego jest Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach element dawnej linii umocnień Obszaru Warownego Śląsk, Kaufhaus w dzielnicy Nowy Bytom – osiedle robotnicze pracowników huty „Pokój”, założone w XIX w. w centrum, którego znajduje się dom handlowy, tzw. Kaufhaus, od którego nazwę wzięło całe osiedle.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!