Rybnik

Rybnik

Wały napędowe i wały Kardana – Rybnik

Potrzebny Ci nietypowy wał kardana? Rybnik to miasto, w którym specjaliści z pewnością Ci pomogą. Zajmują się produkcją i naprawą wałów do różnych pojazdów użytkowych, maszyn budowlanych i przemysłowych.
Rybnik to największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego. Nazwa miasta nawiązuje do wielkiego stawu hodowlanego Rybnik, z którego utrzymywali się ówcześni mieszkańcy, a który znajdował się na dzisiejszym rynku miasta. W Rybniku warto zobaczyć Zalew Rybnicki, czyli zbiornik zaporowy o powierzchni 450 ha który został utworzony przez spiętrzenie wód rzecznych Rudy zaporą dla potrzeb Elektrowni Rybnik. Zbiornik przysłużył się wielu miejskim atrakcjom, które się nad nim znajdują, jak: kluby żeglarskie, stanica harcerska, ośrodki rekreacyjne, kawiarnie, ośrodek jeździecki, dzięki sztucznemu zarybieniu występuje tu wiele gatunków ryb.  Czytaj więcej

Poza tym znajduje się tu wiele zabytków architektury, m.in.: Bazylika św. Antoniego, Zamek piastowski, wzniesiony na początku XIII w, Wieża ciśnień, Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku Niewiadomiu, Park krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, Kalwaria golejowska ciągnąca się wzdłuż najwyższego wzniesienia Rybnika – Góry Grzybówki, wieża widokowa na terenie zabytkowej kopalni Ignacy.
Dla przemysłu Rybnickiego najważniejsze są m.in. działające na terenie miasta dwie kopalnie węgla kamiennego: KWK Chwałowice i KWK Jankowice, które wchodzą w skład Kompanii Węglowej, a także Rybnicka Fabryka Maszyn Ryfama S.A. producent maszyn i urządzeń górniczych oraz Elektrownia Rybnik, założona w latach 70-tych XX wieku, która obecnie jest jedną z największych elektrowni Górnego Śląska. W górnictwie często wykorzystuje się wały napędowe, które są produkowane i sprzedawane przez prywatnych przedsiębiorców również na zamówienie. Tutaj również rozwinął się handel i usługi, obecnie klienci mają do dyspozycji dwie galerie handlowo-rozrywkowe Rybnik Plaza oraz Focus Mall.
Miasto Rybnik posiada obecnie 31 rond, a kolejne są w budowie, część z nich uzyskała miana miast partnerskich.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!