Rzeszów

Rzeszów

Wały napędowe i wały Kardana – Rzeszów

Potrzebujesz nietypowy wał napędowy i nie wiesz skąd go wziąć? W Rzeszowie pracują specjaliści, którzy nie tylko naprawią lub wymienią Twój wał na nowy, ale także zaprojektują i wykonają dla Ciebie nawet najbardziej skomplikowany wał kardana.
Rzeszów leży w południowo-wschodniej Polsce nad rzeką Wisłok, która przecina miasto na część wschodnią i zachodnią. Przebiega tu podziemna trasa turystyczna długa na 396 metrów, głęboka na: 0,5 – 10 m pod płytą Rynku i kamienicami na trzech kondygnacjach, a liczba pomieszczeń wynosi 15 korytarzy i 25 piwnic z XIV – XVIII w. Inne zabytki Rzeszowa to m.in.: Ratusz miejski na Starym Mieście, kamienice mieszczańskie na rynku, Aleja Pod Kasztanami z secesyjną zabudową willową, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, kościoły na Starym Mieście i w Śródmieściu z XV-XIX w. i wiele innych. Najstarszą zachowaną budowlą Rzeszowa jest gotycki kościół farny pw. śś. Wojciecha i Stanisława datowany na 1430 rok.  Czytaj więcej

W Rzeszowie dobrze rozwinął się przemysł, w szczególności: produkcja sprzętu domowego, przemysł spożywczy, odzieżowy, budowlany, meblarski i telekomunikacyjny, a także lotniczy i farmaceutyczny. W mieście swoją siedzibę ma firma Zelmer SA, która jest największym polskim producentem sprzętu AGD. Tutaj też produkuje się silniki do samolotów F-16, i co ciekawe jest to jedno z dwóch takich miejsc na świecie. Działa tu Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny i największa w kraju firma z sektora IT, którą jest Asseco Poland. Z mniejszych przedsiębiorstw, działalność prowadzi firma specjalizująca się w produkcji i naprawie wałów napędowych do pojazdów, maszyn i przemysłu oraz sprzedaży komponentów do wałów kardana.
10 km od Rzeszowa znajduje się port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Od 2005 roku można latać z niego do Londynu, a obecnie również do Dublina, Bristolu, Liverpoolu, Frankfurtu, Warszawy, Gdańska, ponadto jest jednym z trzech lotnisk w kraju z których można odlecieć do Nowego Jorku. W maju 2012 roku oddano do użytku nowy terminal pasażerski.
W Rzeszowie studenci kształcą się na uczelniach państwowych i prywatnych. Najważniejsze z nich to: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (z jedynym w kraju ośrodkiem kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego), Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!