Sosnowiec

Sosnowiec

Wały napędowe i wały Kardana – Sosnowiec

Prowadzisz firmę budowlaną i potrzebujesz szybko naprawić wał kardana? W Sosnowcu znajdziesz specjalistów, którzy naprawią Twój wał napędowy lub wymienią go na nowy, a także w razie potrzeby wykonają zupełnie nowy wał.
Sosnowiec to miasto leżące w województwie śląskim. Przepływają tu aż 3 rzeki: Czarna Przemsza, Biała Przemsza i Brynica. Nazwa miasta pochodzi od borów sosnowych, które porastały te tereny przed 1830 rokiem. W Sosnowcu jest wiele zabytków i atrakcji turystycznych takich jak: pałace, kościoły, Katedra Wniebowzięcia NMP, Dom Ludowy w stylu zakopiańskim, Dwór Mieroszewskich. Jednym z ważniejszych zabytków jest Zamek Sielecki z epoki średniowiecza, który jest najstarszym obiektem w Sosnowcu. Obecnie jest to trójskrzydłowa budowla z dziedzińcem i mieści się tu Sosnowieckie Centrum Sztuki. Warto zwiedzić egzotarium, które jest zlokalizowane na terenie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego.  Czytaj więcej

Mieści się tu ponad 80 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. W sumie część botaniczna składa się z ponad 100 gatunków, jest również stała ekspozycja zwierząt, która obejmuje głównie ryby i gady.
Zabytkową architekturą mogą pochwalić się też dworce kolejowe Sosnowiec Główny oraz Sosnowiec Maczki. Co ciekawe na terenie Sosonowca działa sieć kolei przemysłowych, która łączy miejsca wydobywania piasku podsadzkowego z tutejszymi kopalniami węgla, coraz częściej wykorzystuje się je do transportu innych towarów. W zespołach napędowych transportu szynowego oraz w maszynach górniczych znaczącą rolę odgrywają wały napędowe. Przez miasto przebiegają odnogi historycznych szlaków, którym Sosnowiec zawdzięcza swój potężny rozwój: Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Kolei Iwangorodzko-Dąbrowskiej.
W Sosnowcu bardzo szybko rozwijał się przemysł ciężki, jednak po roku 1989 nastąpiła jego restrukturyzacja, w wyniku czego profil rozwoju miasta uległ zmianie z typowo śląskiego – górniczo-hutniczego na przemysłowo-handlowy.
W mieście znajduje się Stadion Ludowy na którym mecze rozgrywa tutejszy zespół piłkarski Zagłębie Sosnowiec. Wybudowany w Szopienicach. W sezonie 2008/2009 po modernizacji w 2007 roku stadion miał spełnić wszystkie wymogi licencyjne do gry w Ekstraklasie.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!