Szczecin

Szczecin

Wały napędowe i wały Kardana – Szczecin

Chcesz wymienić wał napędowy w samochodzie dostawczym? W Szczecinie znajdziesz warsztat, w którym specjaliści zajmują się tym, a także naprawą, regeneracją i modyfikacją wałów kardana.
Szczecin to miasto leżące nad Odrą i jeziorem Dąbie. Ma dostęp do morza poprzez zalew Szczeciński i żeglowną Odrę. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej.
Miasto posiada wiele cennych zabytków i miejsc. Za ważniejsze z nich można uznać: Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m, Zamek Książąt Pomorskich, pozostałości umocnień miejskich, jak Baszta Siedmiu Płaszczy lub bogato zdobione Brama Portowa i Brama Królewska, Ratusz Staromiejski obecnie siedziba Muzeum Historii Szczecina, z Rynkiem Siennym. Największym muzeum w mieście jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.  Czytaj więcej

Na uwagę zasługuje najstarsze na świecie Kino Pionier 1909, które działa nieprzerwanie w tym samym miejscu od 1907 roku.
W Szczecinie odbywa się dużo imprez i festiwali, najbardziej znane z nich to: Tydzień Kresowy Kaziuki, Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”, Dni Morza w Szczecinie, Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA, Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej, Dąbskie Wieczory Filmowe – przegląd filmowy na plaży nad jez. Dąbie.
W mieście można spotkać żeliwne pompy z 2. połowy XIX w. wyróżniają się bogatymi zdobieniami (kanelowana kolumna, herby miasta, korona na szczycie), a wylew wody następuje ze stylizowanej paszczy smoka, korzystano z nich w okresie II wojny światowej oraz w pierwszych latach po wojnie.
Szczeciński port morski obsługuje armatorów z całego świata i jest portem macierzystym dwóch dużych przedsiębiorstw żeglugowych: Polskiej Żeglugi Morskiej i Euroafrica. Działają tu jeszcze stocznie remontowe.
Miasto słynie z kilku produktów spożywczych, jak: paprykarz szczeciński, szczecińskie paszteciki oraz wódka Starka, produkowana z żyta obecnie tylko w tutejszej wytwórni wódek. Znaleźć tu można również dobre produkty z innej branży przemysłowej, jak nowe wały napędowe i nietypowe wały kardana robione na zamówienie.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!