Tarnów

Tarnów

Wały napędowe i wały Kardana – Tarnów

Chciałbyś kupić komponenty do wałów napędowych? W Tarnowie dostaniesz je bez problemu, razem z usługą naprawy, modyfikacji i regeneracji wału kardana.
Tarnów to miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim, nad rzeką Białą i Dunajcem. Można tu obejrzeć sporo zabytków, m.in.: zabudowę rynku Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym; kamienice głównie XIX-wieczne; Ratusz z poł. XIV w.; Dom Mikołajowski z1524 r., który jest najstarszą kamienicą w Tarnowie; Ruiny zamku Tarnowskich z XIV w.; Mykwę – łaźnię rytualną w stylu mauretańskim z 1904 r.; pozostałości murów miejskich z XIV-XVI w.; Półbasztę z I poł. XVI w.; Dom Chemika w dzielnicy Mościce.  Czytaj więcej

Tarnów jest ważnym ośrodkiem przemysłowym z dominacją przemysłu chemicznego, znajdują się tu Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., a także siedziba Grupy Azoty, która jest drugim największym koncernem chemicznym Europy. Dobrze rozwinął się przemysł maszynowy, metalowy, budowlany największa w kraju cegielnia: Leier Polska S.A., Bruk-Bet, włókienniczy, szklarski i spożywczy. W mieście istnieją liczne hurtownie, składy materiałów budowlanych, sklepy. Działają tu przedsiębiorstwa specjalistyczne, np. produkujące wały kardana potrzebne przy budowie i naprawie maszyn budowlanych
i w przemyśle oraz wały napędowe do samochodów osobowych i dostawczych. Działa tu też centrum przeładunkowo-magazynowe do obsługi transportu kołowego firmy DHL oraz centrum dystrybucyjne firmy Lidl, obsługujące sklepy w Polsce południowo-wschodniej.
W 1992 roku powstała tu Izba Przemysłowo-Handlowa, która zrzesza na zasadzie dobrowolności przede wszystkim małe i średnie firmy z regionu byłego województwa tarnowskiego. Do jej zadań należą m.in.: reprezentowanie interesów firm członkowskich; promowanie gospodarki regionu tarnowskiego; kształcenie zawodowe poprzez organizowanie szkoleń, kursów; rozpowszechnianie informacji gospodarczej; kojarzenie podmiotów gospodarczych; wydawanie katalogów, organizowanie targów, konkursów i misji gospodarczych.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!