Toruń

Toruń

Wały napędowe i wały Kardana – Toruń

Potrzebne Ci części do wałów napędowych? W Toruniu znajdziesz nie tylko szeroką gamę części zamiennych, ale także specjalistów, którzy doradzą Ci w wyborze oraz pomogą wymienić wały kardana w Twoich urządzeniach lub pojazdach.
Toruń to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą i Drwęcą, co ciekawe prawobrzeżna część miasta leży na Pomorzu, lewobrzeżna część położona jest na Kujawach. Odbywa się tu bardzo wiele różnych festiwali, z różnych dziedzin kultury, nauki i sztuki. Największe z nich to m.in.: Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, odbywający się od 1991, Festiwal Muzyczny Toruń-Muzyka i Architektura oraz Międzynarodowy Festiwal Haendlowski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Song Of Songs, Toruński Festiwal Nauki i Sztuki , Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolor w grafice, Otwarte Mikrolotowe Mistrzostwa Polski – Festiwal Wiatru, coroczna odsłona Piernikowej Alei Gwiazd, Święto Muzyki, Święto Piernika. Wywodzą się stąd znane polskie zespoły muzyczne, jak: Republika, Kobranocka, Nocna Zmiana Bluesa i SOFA.  Czytaj więcej

Oprócz festiwali jest tu wiele zabytków, do najcenniejszych należy zespół staromiejski, czyli Stare i Nowe Miasto z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponadto są tu liczne kościoły gotyckie, ruiny zamku krzyżackiego, gotycki most, zespół gotyckich kamienic mieszczańskich z XIV-XVI w., w tym m.in. Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa w Toruniu, neorenesansowy gmach położonyw południowej części Rynku Staromiejskiego – obecnie Centrum Kultury.
Dwa km od miasta znajduje się jeden z terenów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Crystal Park”. Obecnie na jego terenie działa kilka firm, m.in.: Sharp i Orion, które posiadają linie do produkcji telewizorów ciekłokrystalicznych oraz plazmowych oraz Matsushita Chemicals, Sumika Electronic Materials Poland, Poland Tokai Okaya Manufacturing. Znajdziesz tu też firmy, które produkują i naprawiają wały napędowe do pojazdów, maszyn i przemysłu.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!