Tychy

Tychy

Wały napędowe i wały Kardana – Tychy

Zepsuł Ci się wał kardana i nie wiesz co zrobić? Nie musisz daleko szukać, w Tychach działają specjaliści, którzy zajmują się regeneracją, naprawą oraz modyfikacją wałów kardana. Skorzystaj z ich pomocy.
Tychy to miasto położone na południu Polski, w województwie śląskim. Na listę ciekawszych zabytków składają się m.in.: kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny, zespół pałacowy, pałac, XVIII-XIX, pijalnia piwa, muszla koncertowa, stajnia z początku XIX wieku, willa z ogrodem z początku XX wieku, stodoła drewniana z XIX wieku, browar z XVIII-XX wieku , piwnice składowe „Ameryka” i „Toszek”, zespół Browaru Obywatelskiego z przełomu XIX i XX wieku, zespół huty paprockiej z XVIII-XIX. Czytaj więcej

Na terenie Tychów można zobaczyć pierwsze osiedle w mieście, nazwane „Anna”, które jest typowym przykładem architektury socrealistycznej w Polsce. Osiedle zaprojektował Tadeusz Teodorowicz-Todorowski na początku lat 50-tych XX wieku. W jego centrum znajduje się plac św. Anny, przy którym zlokalizowane są: biblioteka, poczta, lokale handlowe i usługowe oraz budynek dawnego Domu Kultury „Górnik”, z którym związany jest Rysiek Riedel legendarny wokalista zespołu Dżem. Poza tym na gzymsach, portalach, elewacjach czy kolumnadach widoczne są ciekawe elementy architektury socrealistycznej, takie jak: posągi, płaskorzeźby, gmerki, sgraffito czy malowidła ścienne, które przedstawiają zwykłych ludzi pracy: górnika, budowlańca, matkę z dzieckiem, mężczyznę z kontrabasem czy też robotnicę z kielnią.
W mieście działają Tyskie Browary Książęce, które wchodzą w skład Kompanii Piwowarskiej SA. Co ciekawe jest to najstarszy nieprzerwanie działający browar w Polsce. Można tu zobaczyć Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Oprócz browarów działalność prowadzą też zakłady motoryzacyjne koncernu FIAT, produkuje się tu najwięcej samochodów w Polsce. Tyska fabryka FIAT-a ma wyłączność na produkcję Fiata Panda na całą Europę. Jest tu też produkowany nowy model Forda wykorzystany w filmie o Jamesie Bondzie. W Tychach można kupić wał napędowy do samochodów osobowych i dostawczych oraz części wymienne do wału kardana.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!