Włocławek

Włocławek

Wały napędowe i wały Kardana – Włocławek

Chcesz naprawić zepsuty wał napędowy w maszynie budowlanej? We Włocławku pracują specjaliści którzy zajmują się regeneracją, naprawą oraz modyfikacją wałów kardana w maszynach przemysłowych, budowlanych, samochodach osobowych i w innych pojazdach.
Włocławek to jedno z najstarszych miast w Polsce, położone w województwie kujawsko-pomorskim, nazywane stolicą Kujaw. Leży nad Wisłą, która dzieli miasto na część prawo i lewobrzeżną, we wschodniej części wody rzeki są spiętrzone tamą, tworząc tzw. Zbiornik Włocławski. Nazwa miasta Włocławek wywodzi się od imienia Władysław i jego polskiej odmiany Włodzisław.

Czytaj więcej

We Włocławku działa dość dobrze rozwinięty przemysł, przede wszystkim chemiczny, energetyczny, spożywczy, precyzyjny, metalowy, materiałów budowlanych, maszynowy, meblarski, papierniczy oraz innych branż. Działa tu firma produkująca i naprawiająca wały kardana do wielu różnych maszyn i urządzeń potrzebnych w przemyśle. Swoje siedziby ma też kilka dużych firm, takich jak: Anwil SA, PSH Lewiatan, WIKA Polska sp. z o.o. sp. k. Do dziś przetrwały dwie ponad stuletnie firmy: Drumet Liny i Druty sp. z o.o. i Rieber Foods Polska SA. Dawniej były tu jeszcze fabryki fajansu, maszyn rolniczych, Ursus, Kujawska Fabryka Farb i Lakierów Nobiles. Tereny po fabrykach fajansu i maszyn rolniczych zostały przekształcone na centrum handlowe „CH City”, później powstała galeria Wzorcownia, która jest największym projektem rewitalizacyjnym ruin pofabrycznych dotychczas realizowanym we Włocławku.
Włocławek dysponuje miejscami i zabytkami, które z pewnością warto jest zobaczyć. Są to m.in.: Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z przełomu XIV i XV znajdują się w niej najstarsze witraże w kościele katolickim w Polsce z 1360 roku. Oprócz tego kościół św. Witalisa z ok. 1330 r, kościół św. Jana Chrzciciela z I połowy XVI w., Wyższe Seminarium Duchowne powstałe w 1569 r., Kościół i klasztor oo. Franciszkanów reformatów pw. Wszystkich świętych, powstał w latach 1639-1644. Wiele zabytków nie doczekało obecnych czasów. W roku 2008 wykaz obiektów zabytkowych we Włocławku zawierał 574 obiekty.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!