Zabrze

Zabrze

Wały napędowe i wały Kardana – Zabrze

Chcesz wyważyć wał napędowy? W Zabrzu zrobisz to bez problemu. Tutejsi specjaliści zajmują się też produkcją nietypowych wałów kardana oraz sprzedażą popularnych wałów.
Zabrze jest zlokalizowane na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką. Nazwa miasta została uproszczona ze słowa Zadbrze (Sadbre), co oznaczało osadę położoną za debrami, czyli dołami, gąszczem leśnym, co skojarzyć można z dużym zalesieniem miasta i okolicy. Dokładniej aż 62% powierzchni miasta pokrywają pola, parki i lasy.
W Zabrzu jest wiele zabytków i innych wartościowych obiektów przeważnie z XIX i XX wieku. Są to przede wszystkim zabytkowe kamienice, osiedla robotnicze i obiekty sakralne.  Czytaj więcej

Warto przyjechać tu aby zobaczyć kopalnię „Guido”. Jest to zabytkowa kopalnia węgla kamiennego, jedyna taka w Europie, gdyż można tu skorzystać ze zjazdu na poziom 170 m, gdzie prezentowane są metody wydobycia węgla i praca górnika w XIX w. dodatkowo ekspozycja poświęcona Pamięci Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, których w połowie XX wieku przymuszano do pracy w kopalniach, wszystkiemu towarzyszą efekty światła i dźwięku. Można również zjechać niżej na poziom 320 metrów, gdzie prezentowane są techniki górnicze, narzędzia i maszyny, tutaj też działa scena na której odbywają się koncerty i spektakle teatralne, a także organizowane są imprezy zamknięte. W mieście można kupić wały kardana i części zamienne wałów napędowych do maszyn górniczych i budowlanych oraz do innych pojazdów.
Oprócz tego miasto posiada jedną z najdłuższych ulic w Polsce, ulicę Wolności o długości 9,5 km. A jeśli ktoś chce się dokształcić, może to zrobić w jednej ze szkół wyższych. Do nauki zaprasza Śląski Uniwersytet Medyczny z Wydziałem Lekarskim i Oddziałem Stomatologicznym, Politechnika Śląska z Wydziałem Organizacji i Zarządzania, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych – pod opieką naukową Uniwersytetu Śląskiego z Wydziałem Filologicznym i Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego – Wydział Zamiejscowy w Zabrzu.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!