Zielona Góra

Zielona Góra

Wały napędowe i wały Kardana – Zielona Góra

Potrzebujesz duży wał napędowy? W Zielonej Górze specjaliści wykonują wały na zamówienie. Możesz tu też kupić części wymienne lub nowy wał kardana.
Zielona Góra to miasto położone w zachodniej Polsce. Razem z Sulechowem i Nową Solą tworzy tzw. Lubuskie Trójmiasto. Jak wskazuje nazwa miasta jest tutaj dużo terenów zielonych, blisko 50% miasta pokrywa las, nazwany Bory Zielonogórskie, przeważają w nim sosny. Patronem Zielonej Góry jest św. Urban I, który uznawany jest za patrona winiarzy, ogrodników, winnej latorośli i dobrych urodzajów. Nie bez powodu mieszkańcy miasta wybrali akurat jego za patrona, gdyż Zielona Góra jest znana jako polska stolica wina. Co ciekawe jest to najwyżej na północ w Europie wysunięte miejsce na mapie z uprawą winorośli, w dodatku z bogatą tradycją sięgającą początków XIV wieku. Od 1852 roku Winobranie stało się corocznym świętem. Z tej okazji odbywa się tu duża impreza plenerowa, na której można m.in. skosztować tutejszego wina.  Czytaj więcej

W Zielonej Górze można podziwiać też wiele zabytków. W czasie II wojny światowej nastąpiły tu jedynie niewielkie zniszczenia, dlatego Stare Miasto wygląda dziś niemal identycznie jak przed wojną. Jest tu wiele pięknych kamienic, wille, lofty, czy teatr zaprojektowany przez Niemca Oskara Kaufmanna. Niektóre z zabytków są wpisane w rejestr Narodowego Instytutu Dziedzictwa, jak np.: konkatedra, czy kościoły ewangelickie z XVIII i XX wieku.
W mieście odbywa się wiele znanych w Polsce festiwali, jak choćby: Festiwal Kabaretu, Festiwal im. Anny German „Tańczące Eurydyki”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA, czy Festiwal Piosenki Rosyjskiej, który wcześniej nosił nazwę festiwalu piosenki radzieckiej.
Bliskość granicy z Niemcami wpływa pozytywnie na tutejszą gospodarkę. Produkuje się tu przede wszystkim wagony kolejowe, alkohole, rozwija się przemysł informatyczny
z producentem dekoderów do telewizji satelitarnej i systemów GPS. Znajdziesz tu też firmę produkującą nietypowe wały napędowe do samochodów dostawczych i ciężarowych, pojazdów szynowych, maszyn przemysłowych i inne.

Sprawdź nasze usługi!

Potrzebujesz szybko pomocy? Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci przy naprawie wału.

71 724-57-15 :: Zadzwoń teraz!